Haberler

 Çİft dilli eğitimin, çocuğun hem akademik, hem sosyal hem de kişilik gelişimine önemli katkıları olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. En önemlisi, çift dilli, hatta çok dilli olarak büyüyen çocuklar üzerinde yapılan araştırmalar, bu çocukların bilişsel gelişimlerinin daha hızlı olduğunu göstermektedir. 0-7 yaş arası, çocukların beyninde pek çok nöron gelişir ve yapılanır. Çift dilli çocuklarda çok daha gelişmiş nöron bağlantılarının oluştuğu görülmüştür. Bu da bilişsel gelişimlerinin daha ileri düzeyde olduğunu gösterir. Çok dilli büyüyen çocukların, ilerleyen dönemlerde akademik becerilerinin de daha yüksek olduğu araştırmalarla kanıtlanmıştır.

/Bu çocuklar, her iki dilin de inceliklerini ve özelliklerini kavrayabilirler, sözel ve yazılı iletişimde rahatlıkla kullanabilirler. Bu, geliştirdikleri bilişsel esneklikten kaynaklanmaktadır. Küçük yaşta doğru aksanı edinmek daha kolaydır. Çünkü dildeki sesleri çıkarmak için gerekli 'gırtlak, dil, ağız oluşumu' henüz çok esnektir. Dolayısıyla bu dillerin aksanlarını daha doğru edinirler. Bu program çocuğun sosyal gelişimine de katkı sağlar. Yeni dilleri öğrenmeye karşı olumlu tutumlar sergilemeyi, diğer dillere hoşgörülü yaklaşımı öğrenirler. Çok dillilik, çocuğun bireysel gelişimine de katkı sağlar. Çocukların öz saygılarının gelişimine katkıda bulunur, problem çözmede ve güçlüklerle baş edebilmede daha etkin beceriler geliştirirler.

 

 

 

 ÇOCUKLARDA ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİNE ÇÖZÜM: BİNİCİLİK

  • Atlar çocukları çok sever. Yetişkinler gibi önyargıları olmadığı için onlarla daha kolay iletişim kurarlar. Biniciyi bilerek üstüden asla düşürmezler. Hatta bazen sporcuyu korumak için kendi bacaklarını bile kırdıkları olur. Aileler bu konuda çok kaygılanmamalıdır.
  • Binicilik sporunda odaklanma, dikkat toplama çok önemlidir. Bundan dolayı; bu sporu yapan çocukların konsantrasyonları gelişir. Odaklanma yeteneği artar, dikkat dağınıklıkları azalır. Çocuk kısa sürede karar verip insiyatif kullanabilmeyi öğrenir.
  • Binicilik esnasında çocuk atla bağ kurar. O da sporcunun merhamet, şefkat duygusunu artırır, bencilliğini azaltır. Empati yeteneğini geliştirir.

/ 

MUTLU ÇOCUKLAR İÇİN

Prof. Dr. Kemal ÇAKMAKLI'nın Destekleriyle Çocuklarımızın Mutluluğu İçin Yapılması Gerekenleri Sizler İçin Derledik.

/

BAŞARI YOLU

Başarıya Uzanan Yol, Okul Öncesinden Başlar

/

AKD KIDS ATAŞEHİR ANAOKULU

Akd Kids Ataşehir Anaokulu Ailesi Olarak Geleceğe Umutla Bakıyoruz 

/

OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARIN OYUN OYNAMASI BİLİMSEL OLARAK KANITLANMIŞTIR

Early Childhood Education Journal (2014) yılında yayınladığı araştırmada, okul öncesi çocukların serbest oyun ve yetişkin yönlendirmeli oyunlar sayesinde başkalarını duygu ve düşüncelerini fark edebilme becerilerinde etkili olduğu ortaya konmuştur.Oyunun çocuğun kendi duygu ve düşüncelerini düzenlemede yardımcı olduğu ve bu becerilerin ileri yaşlarda da çok gerekli beceriler olduğu belirlenmiştir.

/

 ATAMIZI SAYGIYLA ANIYORUZ

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz.
Yaktığın Işık Hiç Sönmeyecek ...

/

İNGİLİZCE MENTAL ARİTMETİK DERSLERİNİN ÇOCUKLARIMIZ ÜZERİNDE ETKİSİ SAYMAKLA BİTMİYOR

İngilizce Mental Aritmetik Dersinin Yararları Saymakla Bitmiyor.
-
SAĞ BEYİNCİK: Hayal Gücü, Görsel, Fotoğrafik, 3 Boyutlu Resimlerle Düşünür, Müzik, Ritim, Sanat, Büyük Resim
-
SOL BEYİNCİK: Matematik, Sayılar, Hesaplamalar, Sözel Kelimelerle Düşünür, Lineer-Doğrusal, Konuşma-Lisans, Analiz, Detaylar

/

SANAT ve ÇOCUK

Öğretmenlerimiz Sanata Verilen Önemin Farkında ve Eğitimlerimiz Sanat Konusunda Çok Hassas Seviyededir. Çünkü;
Sanatla Tanışan Çocuklar Duygularını Daha Rahat İfade Ederler. 
-
Sanatta Güzel Çirkin veya Doğru Yanlış Gibi Bir Şey Yoktur, Sanatın Çocuklarla Birleşen Bir Noktası da Budur. 
Bu Yüzden Anne Babaların, Çirkin ya da Yanlış Olmuş Gibi Yorumlardan Kaçınmaları Gerekir. Aynı Zamanda Anne Babaların, Çocukların Sanatsal Üretimlerini Desteklemesi Gerekiyor.

/

İNGİLİZCE MENTAL ARİTMETİK DERSLERİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Mental Aritmetik Eğitimi Özellikle 5 ile 12 Yaş Arasındaki Çocukların Beyin Gelişimine Fayda Sağlayan Bir Sistemdir. 
Unutulmamalıdır ki; Hafıza ve zekanın %75’i 3 ile 7 yaş arasında oluşmaktadır.


İngilizce Mental Aritmetik Programı o Kadar Güçlüdür ki, Öğrencilerin Hesap Yapma Kabiliyeti Hesap Makinesinden Daha Hızlı Olur. Bu Olağanüstü Becerinin Yanı Sıra Öğrencilerimizin Hafızaları Güçlenir, Yaratıcılıkları Artar ve Bir Konuya Odaklanmaları Maksimum Seviyeye Çıkar..

/

ÇİFT DİLLİ EĞİTİMİN KATKILARI

Amerikan Kültür Ataşehir Anaokulu Ailesi Olarak Çocuklarımızı Çift Dilli Eğitimlerle Yetiştiriyor, Kendilerine Özgüven Kazandırıyoruz...

Çift dilli, hatta çok dilli olarak büyüyen çocuklar üzerinde yapılan tüm araştırmalar sonucunda,

Bu çocukların bilişsel gelişimlerinin daha hızlı olduğunu göstermektedir. Çok dilli eğitimin, çocuğun hem akademik, hem sosyal hem de kişilik gelişimine önemli katkıları bulunmaktadır.

/

ÇOCUKLARIMIZA HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEDE DESTEK OLALIM

Bana ne zaman ihtiyacın olursa buradayım. Çocuğunuza önce kendine güven, sana inanıyorum diyerek ve birkaç yönlendirici soru sorarak önce sorunu kendisinin halletmesine fırsat verin.

Böylelikle her gün tekrarlanan deneyimler ile çocuğunuzun sevgi dolu, mutlu, mutluluk veren ve kendi hayallerinin peşinde koşabilen bir genç olmasına destek olmuş olursunuz.

/

ÇİFT DİLLİ EĞİTİM AVANTAJI

Yapılan araştırmalar sonucunda,Küçük yaştaki çocukların beyinlerinin çok hızlı geliştiği ortaya çıkmıştır. 

Öğrendikleri her kelimenin sözel anlamları olduğu gibi, belirgin görsel ve duygusal çağrışımları da bulunur.

Çocuk kaç dille yetişirse yetişsin, erken dönemde öğrenilen kelimeler, taşıdıkları çok yönlü anlamlar bakımından zengindir. Bu göz önüne alındığında, çocuğun iki dilli yetişmesi, gelişmesini engelleyici değil, pekiştiricidir.

 /

To Top ↑